1x seha

977 Görüntülenme
seha
Pele izle 2021 Netflix
8.0 IMDB Puanı

Pele izle 2021 Netflix

(Pelé)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 108 dakika
Oyuncular
Pele türkçe dublaj ve altyazılı izle 23 Şubat 2021‘de Netflix Türkiye‘de yayınlanmaya başlayacak olan 2021 yapımı Netflix Spor belgeselidir. Brezilyalı efsane futbolcu Pele’nin hayatına odaklanan belgesel, Brezilya’nın karmaşık döneminde yaşanan futboldaki olağanüstü oyuncunun yaptıklarına ve yaşadıklarına odaklanıyor. Belgesel filmin yönetmenliğini Ben Nicholas ve David Tryhorn yapıyor. Belgeselde Pele’nin yanı sıra ödüllü yönetmen Kevin Macdonald. Zagallo, Rivellino, Juca Kfouri ve Gilberto Gil gibi isimler de röportaj verdiler. Birleşik Krallık yapımı belgesel, İngilizce ve Portekizce dillerinde. Belgesel Pelé: il re del calcio ismi ile de biliniyor. Toplam 108 dakikadan oluşan belgesel, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de yayında olacak.

Belgesel filmi konusu, Brezilya’nın çalkantılı bir döneminde geçen bu belgesel, Pelé’nin çığır açan bir yetenek olarak başlayan ve ulusal kahramanlığa uzanan olağanüstü yolculuğunu ele alıyor. Yapımcı, ödüllü yönetmen Kevin Macdonald. Zagallo, Rivellino, Juca Kfouri ve Gilberto Gil gibi isimlerin katılımıyla. Yeni Netflix belgeseli Pelé, Brezilyalı futbolcu Edson Arantes do Nascimento’nun hayatını anlatıyor – daha çok Pelé olarak biliniyor. Belgesel, Brezilya tarihinde radikal ve çalkantılı bir dönemin ortasında, 1958’de genç bir süperstardan ulusal bir kahramana dönüşen Pelé’nin, üç Dünya Kupası şampiyonluğu kazanan tek oyuncu olduğu sıra dışı döneme bakıyor.

Film, Pelé’nin “Futbol Kralı” olma ve ülkesinin takımını 1970 Dünya Kupası’ndaki tarihi galibiyetine götürme yolunda olağanüstü yolculuğunu anlatıyor. Pelé’nin kendisine nadir ve özel filme erişimiyle film, yıldızı duygusal olarak etkileyici kariyeri üzerine yansıtan bir şekilde sergiliyor. Belgesel ayrıca, Santos Futebol Clube’daki eski efsanevi takım arkadaşlarının ve Zagallo, Amarildo ve Jairzinho dahil Brezilya milli takımının nadir arşiv ve röportajlarının yanı sıra aile üyeleri, gazeteciler, sanatçılar ve altınlara tanık olan diğer şahsiyetlerin olağanüstü tanıklıklarını da içeriyor. Brezilya futbolunun yaşı.